Borusanlı Kadınların İlham Veren Hikayeleri Binyaprak'ta Yayında

20 Ocak 2017
Borusan Holding’de çalışan kadınların ilham verici hikayeleri BinYaprak’ta yayına girdi. Borusanlı kadınların birbirinden ilginç hikayeleriyle, “hayallerinize sınır koymayın” mesajını verdikleri videolar binyaprak.com/kanal/borusan adresinden izlenebilir.

Çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi BinYaprak, 'Şirketler çalışanlarına söz versin, ilham yolculukları çeşitlensin' mottosuyla, şirketlere yönelik BinYaprak – İlham Veren Kadınlar/İlham Veren Şirket servisini başlattı. BinYaprak – İlham Veren Kadınlar/İlham Veren Şirket servisiyle, şirketler kendi çalışan kadınlarının başarı hikayelerini paylaşıp farkındalık yaratıyor. BinYaprak da cesaretlendirme amacıyla, rol model kadınların hikayelerini dijitalde binlerce kadınla buluşturuyor.

Çalışanların tecrübe ve ilham zenginliğini BinYaprak’ta paylaşan Borusan Holding’in Kurumsal İletişim Direktörü Şule Yücebıyık, Borusan içerisinde kurdukları toplumsal eşitlik platformu Borusan Eşittir ve cinsiyet eşitliğine yönelik çalışmalarının altındaki görüşü şu sözlerle ifade etti: “Liderlerin, markaların kurumların kendilerini sorgulayarak daha iyisine, daha başarılısına, daha doğrusuna ulaşabileceğine inanıyorum... Borusan’da kurduğumuz Borusan Eşittir platformu da kendimizi sorgulayarak başladı. Kadınlar kurumumuzda veya diğer kademelerde yeterince temsil ediliyor mu? Kadın olma hallerini doğru bir şekilde ifade edebiliyorlar mı? Eşit haklara sahipler mi? Fiilen kendilerini ifade edebiliyorlar mı? Gelişmenin, ilerlemenin, özgürleşmenin ve iyileşmenin sürekli soru sormaktan, sorgulamaktan geçtiğine inanıyorum.”

BinYaprak Kurucu Ortağı Melek Pulatkonak, “Akademik çalışmalar, kadının iş hayatına katılımını pozitif anlamda etkileyen en büyük faktörün rol modeller olduğuna işaret ediyor. Evimizde rol model eksikliğimiz varsa, iş yerinde ya da dijital ortamlarda bu eksikliği tamamlayabiliriz. Şirketlerin işbirliğiyle ve her yerde fark yaratan kadının katılımıyla bu açığı kapatmaya baş koyduk” dedi.
Sosyal
Twitter
Instagram
Haberdar Ol
Borusan'ın son gelişmeleri ve haberleri almak için aşağıdaki formu doldurunuz.
Borusan’dan e-posta almayı onaylıyorum.
Borusan Holding Logo Borusan Holding Logo
Copyright © 2015 | Bilgi Toplumu Hizmetleri
Copyright © 2015 Borusan Holding FooterLine Bilgi Toplumu Hizmetleri