Kadının Güçlendirilmesi

Güçlü kadın güçlü Türkiye

Kadınların iş yaşamına katılımının Türkiye’nin kalkınma sürecinin vazgeçilmez bir parçası olduğuna inanan Borusan, Türkiye’nin en köklü sanayi şirketlerinden biri olarak çözümün bir parçası olmak için çalışıyor.

Borusan Holding, 2013 yılında Birleşmiş Milletler Kadının Güçlendirilmesi İlkeleri'ne imza atarak kadının iş dünyasında ve toplumdaki yerinin güçlendirilmesini destekleyeceğini taahhüt etti. Birleşmiş Milletler Kadın Örgütü (UNWomen) ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UNGC) Örgütü’nün ortak girişimi olan Kadınının Güçlendirilmesi İlkeleri ile özel sektöre; iş yerlerinde, piyasalarda ve toplum genelinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için dikkate almaları gereken önemli noktalar sunuluyor.

Ayrıca, Borusan Holding 2012 yılında Türkiye'de kadınların ekonomiye katılımı sürecinde cinsiyet eşitliğinin sağlanması amacıyla kurulan, kamu, özel sektör, STK'lar, akademisyenler, medya ve Dünya Ekonomik Forumu iş birliğini kapsayan çok paydaşlı bir yapıdan oluşan 'İş’te Eşitlik Platformu'na katıldı.

Borusan, Türkiye’nin en temel sosyal sorunlarından biri olan toplumsal eşitlik konusunda sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.
Sosyal
Twitter
Instagram
Haberdar Ol
Borusan'ın son gelişmeleri ve haberleri almak için aşağıdaki formu doldurunuz.
Borusan’dan e-posta almayı onaylıyorum.
Borusan Holding Logo Borusan Holding Logo
Copyright © 2015 | Bilgi Toplumu Hizmetleri
Copyright © 2015 Borusan Holding FooterLine Bilgi Toplumu Hizmetleri