Haydi Kızlar Kodlamaya

Çalışanlarımızın Kız Çocuklarını Kodlama Eğitimi ile Geleceğe Hazırlıyoruz

Toplumsal fırsat eşitliğinin yanında kadının ekonomik ve sosyal hayattaki konumunun güçlendirilmesi için öncü çalışmalara imza atan Borusan, fabrika çalışanlarının kız çocuklarına kodlama eğitimleri vermeye başladığı “Haydi Kızlar Kodlamaya” adlı projeyi hayata geçirdi.

Proje kapsamında, Bursa-Gemlik’te yerleşik, farklı grup şirketlerin fabrika çalışanlarının 7-14 yaş aralığındaki kız çocuklarına 8 hafta süren bir eğitim sunuluyor. Eğitimler için İngiltere’de göçmen kız çocukları ve kadınların hayatın aktif bir parçası olabilmeleri için uzun zamandır kodlama eğitimi veren KızCode platformu ile işbirliği yapılıyor. Program, kız çocuklarını bilişim teknolojileri ile yakınlaştırarak geleceğe hazırlamayı hedefliyor. Eğitimlerde öğrenciler elektroniğin temel prensiplerinden Scratch ile oyun, animasyon veya hikaye programlama ve 3D modellemeye kadar pek çok konuda ufuk açacak dersler görüyor.

Proje 2016 yılı içerisinde Borusan’ın farklı lokasyonlarındaki fabrika çalışanlarının çocuklarına yönelik olarak yürütülmeye devam edecek.
Sosyal
Twitter
Instagram
Haberdar Ol
Borusan'ın son gelişmeleri ve haberleri almak için aşağıdaki formu doldurunuz.
Borusan’dan e-posta almayı onaylıyorum.
Borusan Holding Logo Borusan Holding Logo
Copyright © 2015 | Bilgi Toplumu Hizmetleri
Copyright © 2015 Borusan Holding FooterLine Bilgi Toplumu Hizmetleri